Швидка мода проти повільної моди. В чому різниця?

Кожного сезону ми бачимо купи речей, які тільки-но з'явились на подіумах світових показів, та вже через пару тижнів продаються в сусідньому магазині. Здається, щоб завжди бути в тренді, треба встигати за всіма новинками та першими купляти нові колекції.

Але яку ціну ми платимо за підробки трендового одягу? І це стосується не лише матеріальної сторони. Ось тут виникає логічне запитання: так в чому ж різниця між повільною модою та швидкою модою?

Швидка мода. Що це?

Головна мета швидкої моди полягає в тому, щоб якомога скоріше створити багато предметів гардероба та заполонити полиці магазинів. Таким чином у Вас є вибір: ви зможете кожного сезону оновлювати свій гардероб за невеликі кошти та ловити захопленні погляди.

Швидка мода. Що це?

Але якщо подивитись у глибину швидкої моди, ми побачимо, як виробляється ваша нова кофтинка та який вплив вона має на нас та навколишнє середовище.

Низька ціна одягу несе в собі багато проблем:

  • Для нього використовують найдешевші неякісні матеріали, які не тільки чинять шкоду вашій шкірі, а й забруднюють навколишнє середовище.
  • Виробництво, де виготовляють такий одяг має бути швидким та дешевим. Отже, ні про яку якість не може бути й мови.
  • Працівники на таких виробництвах зазнають постійного морального тиску, бо обсяг роботи, який їм треба виконати за короткий час, великий.
  • Працівники отримують зарплатню, яка частіше за все не покриває мінімальні потреби людини, не кажучи вже про сім'ю. Також, на таких виробництвах не рідко використовують нелегальні методи.

Якщо об'єднати всі проблеми в одній кофтинці, ми отримуємо низьку якість за низькою ціною та багато прихованих порушень, які ми не бачимо. 

Індустрія швидкої моди є найбільш забруднювальним виробництвом у світі. Вона впливає на повітря, яким ми дихаємо, океан, в якому ми купаємось та воду, яку ми п'ємо. Все, без чого не може жити людина, забруднюються одягом, який ми носимо один сезон. 

Повільна мода. В чому її переваги?

Якщо ми хочемо жити у гармонії зі світом, маємо знайти способи змінити своє ставлення до нього. Повільна мода — саме ця зміна, яка допоможе зберегти планету та все, без чого ми в прямому сенсі не можемо жити.

Повільна мода. В чому її переваги?

Повільна мода майже повністю протилежна швидкій. Цей термін використовується тоді, коли ми говоримо про виробництво, що береже не тільки свою репутацію, але й довколишнє середовище.

Головні принципи slow fashion:

  • Вибір натуральних та максимально екологічних матеріалів для своїх товарів. Виробництво таких матеріалів має мінімальний негативний вплив на довколишнє середовище та ваш організм або він зовсім відсутній.
  • Розумне використання природних ресурсів та повторна переробка. Ми усвідомлюємо, що тривалий час користувалися більшою кількістю ресурсів, аніж мали б. Тому, щоб надалі жити в гармонії з природою, маємо по-іншому подивитись на своє життя та використання всього, що нас оточує.
  • Прозоре виробництво дозволяє кожному охочому дізнати як і де виготовляється та чи інша річ. Це мінімізує використання хімікатів та викидів, що забруднюють повітря й воду. 
  • Кращі умови праці та справедлива заробітна плата для робітників. Епоха дешевої робочої сили має закінчитись на нашому поколінні. Коли працівник отримує достатньо грошей, то й свою роботу він буде виконувати більш якісно.

Таким чином, шукаючи новий одяг ви маєте етичну та екологічну альтернативу, яка дає змогу вам стати причетним до збереження навколишнього середовища.

Ми описали лише деякі переваги повільної моди над швидкою. Але й вони показують наскільки важливо робити свідомий вибір в таких буденних діях, як вибір одягу. Все починається з нашого мислення та маленькими кроками прямує назустріч до життя в гармонії.

Читайте також
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди

У світі моди існують модні аксесуари для чоловіків, які переживають тимчасові підйоми популярності та залишаються актуальними довгі роки. Відносно невидимі, але максимально значущі, ці речі стали буденним елементом стильних образів і вміло підкреслюють вишуканий смак власників.

Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку
Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку

У цій статті буде кілька корисних порад, які допоможуть підтримувати комфортні умови в будинку.

Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?
Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?

Дублянки давно завоювали почесне місце у світі моди, і з настанням сезону осінь-зима 2023-2024 вони знову в центрі уваги.