Чим зумовлена популярність екологічної моди серед міленіалів?

Fashion індустрія стрімко змінюється разом з ментальними змінами кожного покоління. Вона пройшла довгий шлях від однотипного одягу на кожен день до одягу, за допомогою якого можна виразити свою індивідуальність та позицію.

За останні 10 років зросла кількість усвідомлених споживачів, які замислюються над питаннями: як одяг, який я ношу впливає на навколишнє середовище? Як, де й з яких тканин бренди створюють різні речі мого гардероба?

Чому чимало людей відмовляються від швидкої моди?

Міленіали

У 1990-2000 роках світ заполонили гори яскравого та дешевого одягу з синтетичних матеріалів. Після років дефіциту та сірості всім здавалось це найкращим трендом в індустрії моди. 

Але мало хто замислювався як виробництво та утилізація цього дешевого одягу впливає на світ. В той момент хотілось насититись різномаїттям фасонів та фарб. 

Звісно, люди не можуть довго жити в незнанні, тому почалися дослідження повного циклу виробництва, які вивели на чисту воду виробників. Ми дізнались і про згубні викиди, які забруднюють повітря й воду, і про шкідливі хімікати та мікропластик, які негативно впливає на наш організм та інших живих істот, і про неетичні умови праці на виробництвах.

Ми розуміємо, що якби цього не сталось, якби не почалися дослідження та не викрилась гірка правда, сьогодні в нас було б значно менше природних ресурсів. Тому так важливо нам разом змінювати мислення теперішніх та майбутніх поколінь та вибирати екологічний спосіб життя.

Міленіали та покоління Z - майбутнє повільної моди

Міленіали

Сталий розвиток базується на економічному та соціальному розквіті та захисті навколишнього середовища. Саме ці три поняття допоможуть нам жити в злагоді та процвітанні. Та як це стосується моди?

Інтелектуальна мода також базується на цих принципах. Кожен бренд, який вибрав для себе цей шлях, пропагує екологічність, прозорість та усвідомлене споживання.

Молоді люди, які зараз мають всі ресурси для усвідомленого споживання, першими несуть у маси поняття сталого розвитку. Тому саме покоління міленіалів та Z більшою мірою замислились не тільки про якість самих речей, а й про спосіб їх виробництва. 

Вони усвідомлюють, що ресурси не нескінченні. Тому піклуватись про екологічність треба починати зараз, якщо не раніше, для того, щоб ми та наші майбутні покоління змогли жити в гармонії з природою, а не виживати.

Тому молоді люди готові платити більше за якісний та екологічний одяг від модних брендів, який буде служити їм не один сезон. І коли попит на дешеві та неекологічні речі знизиться, то й виробляти його будуть значно менше, що тільки покращить екологічний стан довколишнього середовища.

Сьогодні в тренді сталість, висадка дерев, збирання та сортування сміття. Якщо раніше на таких людей дивились косо, то зараз це вже норма життя. Якщо не ми, то хто допоможе планеті очиститись від нашого сміття?

Але це крапля в океані. Щоб змінити життя, потрібно змінити наше мислення і навчати цього наших дітей. Саме тоді, коли кожен візьме на себе відповідальність та піде шляхом усвідомленого споживання, а в нашому майбутньому настануть світлі часи.

Читайте також
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди

У світі моди існують модні аксесуари для чоловіків, які переживають тимчасові підйоми популярності та залишаються актуальними довгі роки. Відносно невидимі, але максимально значущі, ці речі стали буденним елементом стильних образів і вміло підкреслюють вишуканий смак власників.

Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку
Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку

У цій статті буде кілька корисних порад, які допоможуть підтримувати комфортні умови в будинку.

Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?
Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?

Дублянки давно завоювали почесне місце у світі моди, і з настанням сезону осінь-зима 2023-2024 вони знову в центрі уваги.