7 правил усвідомленого споживача

Все частіше ми ставимо собі питання, відповіді на які знаходяться на поверхні. Лише якщо ми справді хочемо їх побачити. Як завжди бути в тренді та не шкодити навколишньому середовищу, коли кожного сезону магазини представляють нові колекції одягу?

Кожен бренд, який обрав шлях sustainability, бере на себе зобов'язання не тільки виробляти екологічні товари, але й бути чесними зі своїми клієнтами. На жаль, щоб Ви могли носити якісний, гарний одяг, виробництво якого не шкодить планеті, компаніям треба вирішити багато проблем. Та для цього потрібен час.

Тому не тільки виробникам необхідно змінювати своє мислення. Покупцям теж важливо передивиться свої купівельні звички та відношення до одягу. Саме від комплексного підходу кожного з нас залежить результат. 

Сьогодні ми хочемо розповісти, які ваші звички, як усвідомленого споживача, допоможуть нам разом зробити цей світ кращим.

1. Купуйте менше одягу, але ліпшої якості

одяг Esprit

Одне з найголовніших правил інтелектуальної моди полягає в тому, що ми не потребуємо шаф, з яких вивалюється непотрібний нам одяг. 

Згадайте, як це відбувається: Ви заходите у торговельний центр просто подивитися, але звабливі знижки та гарні речі спантеличують. І ось, Ви виходите з відчуттям скороминущої радості та повними пакунками одягу, який впаде мертвим тягарем на полиці вашої шафи. 

Можливо, саме час замислитись над тим, щоб купувати речі, які справді будуть пасувати саме Вам, а їх вища якість дозволить насолоджуватись ними довше.

2. Позбувайтесь звички купувати імпульсивно

Найголовніший ворог усвідомленого споживання — імпульсивні покупки. Ми купуємо нові речі, коли сумно або, коли маємо сонячний настрій. Ми купуємо тому, що велика знижка або остання річ. Але частіше за все ці речі приносять нам задоволення виключно в момент покупки та примірювання. 

Купуйте ті речі, які насправді вам потрібні. Як це зробити? Є декілька варіантів:

  • Ходити зі списками покупок та чітко дотримуватись їх.
  • Кожного разу, коли несете річ на касу, запитувати себе: “Мені дійсно потрібна ця річ?”

3. Розберіться, які матеріали краще обирати

Коли Ви вперше замислились над якістю та екологічністю одежі, склад вашої улюбленої футболки був розібраний до дрібничок. Та й етикетки всього одягу у гардеробі також. 

Для кожного усвідомленого споживача важливо знати, які матеріали є екологічними у виробництві та використанні. Наприклад, для вирощування органічної бавовни потрібно менше води та не потрібні шкідливі пестициди. Та й речі з цього матеріалу будуть слугувати довше.

Коли попит на дешеві та неекологічні матеріали стане нижче, то й виробляти його будуть менше. 

одяг Esprit

4. Умови виробництва теж мають значення

Кожна людина має право отримувати достойну платню за свою працю. Ми раді, що часи, коли дешева робоча сила сприймалась нормально, минула. Тому кожен виробник має відкрито розповідати про умови праці робітників на своїх фабриках.

А покупцям треба звертати більше уваги на цей аспект. 

5. Продукуйте в собі відчуття причетності  

Важливо розуміти, що кожна річ, яку ми купуємо, має вплив на навколишнє середовище. Починаючи з виробництва матеріалу, закінчуючи способом утилізації. Якщо кожен з нас буде обирати речі, які на кожному етапі не приносять шкоди, наш світ стане кращим і ми будемо причетними до цього. Правда, приємні відчуття?

6. Давайте старим речам другий шанс

Навіть старий рваний светр може внести свій внесок у чисте майбутнє. Якщо у Вас є річ, що має недоліки, які можливо виправити, зробіть це. 

Зараз кожен хоче й може проявляти свою індивідуальність за допомогою зовнішнього вигляду. Відновлюйте речі самотужки або звертайтесь до професіоналів. Та пам'ятайте, що кожна річ має право на друге життя у новому амплуа.

одяг Esprit

7. Повторне використання робить важливий внесок

Так, не всі речі треба відновлювати для себе. Ми це розуміємо. Якщо ви знайшли одежу, яку точно не плануєте носити, віддайте її на благодійність або на переробку. Вона може ще довго слугувати другій людині або перетворитись на іншу корисну річ, не шкодячи навколишньому середовищу.

Читайте також
Стиль кежуал - що це таке? Головні правила дрес-коду
Стиль кежуал - що це таке? Головні правила дрес-коду

Кежуал завоював величезну кількість шанувальників по всьому світу. Дивовижне поєднання практичності та комфорту робить його неабияким вибором для повсякденних луків.

Секрети ідеальних джинсів: як вибрати пару, створену для вас
Секрети ідеальних джинсів: як вибрати пару, створену для вас

Як підібрати джинси, які матимуть бездоганний вигляд і створюватимуть комфорт до самого вечора? У цій статті буде розкрито секрети вибору ідеальних denim, які підкреслять стиль і подарують впевненість у будь-якій ситуації.

Що носити у 2024 році: 10 найгарячіших трендів моди
Що носити у 2024 році: 10 найгарячіших трендів моди

Серед такого розмаїття непросто виділити ТОП-10, але ґрунтуючись на практиці минулих років, цей список було складено. Кожна колекція стає майданчиком для експериментів, і 10 найгарячіших трендів моди цього сезону підкреслюють різноманітність і зухвалість у виборі.