7 правил поєднання кольорів в одязі для створення ідеального образу

Правильне поєднання кольорів в одязі має цілий спектр психофізіологічних властивостей, які безпосередньо впливають на сприйняття людини оточуючими. Деяким подобаються відтінки червоного і фіолетового, в той час, як інші віддають перевагу зеленому. Такі переваги багато говорять про особистість людям, які знаються на психології кольору.

Існує безліч способів визначити кольоротип, сотні рекомендацій щодо підбору відтінків відповідно до нього і варіантів найбільш вигідних поєднань. Але визначальним фактором має бути внутрішнє наповнення людини, яке вона передає оточенню за допомогою гардероба. Іноді для максимально яскравої та чистої самопрезентації не вистачає певних знань. Саме про це піде мова в статті.

Кольорове коло

Цветовой круг

Кольорове коло являє собою палітру, що полегшує розуміння зв'язку між різними кольорами та їхніми відтінками. Використовуючи його, можна легко формувати гармонійні та модні образи, правильно підбираючи поєднання тонів одягу.

Палітра, яку представляє колірне коло, стає надійним гідом у світі моди, даючи змогу експериментувати й знаходити найкращі поєднання кольорів в одязі. Володіння цим інструментом відчиняє двері до нескінченних можливостей комбінування, допомагаючи створювати аутфіти, які відповідають стилю людини та підкреслюють її унікальність. 

Характеристики кольору

Характеристики цвета

Характеристики кольору охоплюють різні аспекти, такі як температура, яскравість і насиченість. Їхнє розуміння відіграє ключову роль у створенні гармонійного та стильного образу, оскільки правильний підбір колірної гами здатний підкреслити принади фігури та створити певний настрій.

Важливо знати кольори, які поєднуються між собою, щоб підібрати ідеальні комплекти жіночого одягу, висловлюючи стиль та індивідуальність через колірну палітру.

Температура кольору

Температура цвета

Температура визначається наявністю жовтого або блакитного пігменту в його складі. Якщо переважає жовтий пігмент, колір вважається теплим, а якщо блакитний - холодним. Будь-який з основних семи тонів, при додаванні жовтого або блакитного пігменту, набуває відповідної теплоти або прохолоди.

Якщо необхідно підібрати низ до блузки в теплому відтінку коралового, кращими будуть інші теплі кольори, такі як пастельно-рожевий або персиковий. Але, якщо хочеться чогось діаметрально протилежного, можна підібрати компліментарні кольори. Наприклад, для такої блузки можна вибрати жіночі штани в холодних тонах блакитного або синього. Це створить контрастне переплетення, яке візуально виділяється завдяки різниці теплих і холодних тонів. Такий лук привертатиме увагу та матиме стильний і сучасний вигляд.

Яскравість

У контексті одягу, яскравість визначається світлотою тонів. Вона може варіюватися від світлих і ніжних до темніших і насичених відтінків.

Як правильно поєднувати кольори та створювати гармонійні образи, використовуючи принципи яскравості одягу? Наприклад, комбінація яскравого акцентного тону з більш нейтральними й м'якими може створити баланс і надати образу жвавості. Також важливо враховувати яскравість під час вибору колірної гами для різних ситуацій і настрою.

Насиченість

Яркость

Узгоджене поєднання кольорів одягу неможливе без розуміння його насиченості. Вона визначає яскравість і чистоту відтінків. Розуміння насиченості допомагає створювати збалансовані комплекти одягу.

Для створення контрасту в аутфіті між двома кольорами можна використати насичений для акценту і більш пастельний або приглушений для основного тону.

У поєднанні светра і спідниці, можна вибрати яскраво-червоний светр як акцент. Для основного забарвлення можна підібрати спідницю бежевого або сірого відтінку. Таке комбінування дасть змогу створити контрастний і стильний образ, де яскравий червоний верх виокремлюватиметься на тлі спокійнішого і стриманішого низу.

Основні схеми поєднання кольору

Основные схемы сочетания цвета

Основні схеми поєднання кольорів в одязі являють собою унікальні системи, в яких ретельно організовані та поєднані різні відтінки, спрямовані на створення гармонійного і привабливого образу. Вони слугують інструментом для вираження індивідуального стилю і передачі емоцій через використання різноманітних колірних рішень.

Однією з найпопулярніших схем є компліментарне поєднання кольорів в одязі, де використовуються тони, розташовані на протилежних кінцях колірного кола. Такий підхід створює контраст і виділяє кожен тон, надаючи їм особливої оригінальності. Ці поєднання створюють ефектні аутфіти, що привертають увагу і відображають відмінний смак і стиль власниці.

Монохром

Монохром

Монохром являє собою комбінування всіх відтінків одного кольору в одязі. Тобто весь лук підібраний в одному спектрі колірного кола. Для створення гармонійного образу рекомендується дотримуватися пропорції 80% на 20%. Наприклад, 20% холодного і 80% теплого або навпаки. Це дає змогу створити стильне та врівноважене вбрання.

Ідеальним варіантом монохрому може стати поєднання сукні з пальто та чобітьми, які гармоніюватимуть і створюватимуть єдину, елегантну композицію.

Компліментарні кольори

Комплиментарные цвета

Компліментарними називаються протилежні тони в колірному колі. Вони "поглинають" один одного, створюючи яскравий контраст. Тому важливо правильно підібрати забарвлення кожного елемента між собою, щоб не отримати розмазаний загальний фон.

Правильно підбираючи компліментарний колір один до одного, можна створити неабияке вбрання. Наприклад, під яскраво-синій кардиган найкраще підійдуть помаранчеві штани. Кардиган буде основним акцентом, а помаранчеві штани доповнять лук, зроблять його максимально органічним. Таке поєднання компліментарних тонів додасть образу жвавості та стилю, підкреслюючи автентичність власниці. 

Близькі кольори

Близкие цвета

Близькі кольори — це сусідні тони на колірному колі, які розташовуються поруч один з одним. Цей принцип нерідко зустрічається в природі, адже зелене листя не одразу стає червоним, воно спочатку жовтіє, а вже потім набуває багряного тону.

В одязі поєднання двох кольорів, розташованих поруч на колірному колі, створює більш природний образ. Припустимо яскраво-зелений лонгслів поєднувати з темно-синіми джинсами. Такі кольори, що знаходяться близько один до одного на колірній палітрі, взаємно доповнюються, забезпечуючи збалансований і стильний вигляд. Подібне поєднання підкреслює природну красу всього лука.

Колірна тріада

Цветовая триада

Колірна тріада — поєднання трьох кольорів, рівномірно розподілених на колірному колі. Один з відтінків у такій групі виступає як основний, а два інших відіграють роль додаткових елементів. Цей метод дає змогу створювати яскраві та динамічні вбрання.

Для створення образу з використанням колірної тріади можна вибрати пастельно-фіолетовий светр як основний елемент. Додатковими кольорами можуть виступати нейтральні відтінки, такі як білий і сірий. Така комбінація дасть змогу досягти ідеального балансу між яскравістю і нейтральністю.

Кольори ахромати

Цвета ахроматы

Ахромати, такі як чорний, білий і сірий, не підкоряються теорії колірного кола. Вони позбавлені яскравості, насиченості та відтінку. Єдине, що може бути у сірого — це тон. Однак вони відмінно поєднуються як з будь-яким іншим тоном у колірному колі, так і між собою.

Поєднання кольорів одягу з пастельними або нейтральними відтінками може створити модний і вишуканий образ. Наприклад, чорний піджак або пальто, біла футболка і сірі штани можуть утворити ефектне комбо для ділового вбрання або вечірнього виходу. Ці тони, позбавлені насиченості, підкреслять індивідуальність і стиль, додавши образу стриманості та елегантності.

Не більше чотирьох кольорів

Не более четырех цветов

Коли йдеться про найкращі поєднання кольорів в одязі, часто рекомендується дотримуватися правила "не більше чотирьох основних кольорів" у палітрі. Це дає змогу створити збалансований лук без надмірної перевантаженості.

Комбінування до чотирьох тонів надає широкі можливості для експериментування і створення стильних образів. Водночас важливо обирати відтінки, які гармонійно поєднуються між собою, щоб досягти бажаного ефекту та підкреслити індивідуальність стилю.

Верх світлий низ темний

Верх светлый низ темный

Поєднання кольорів одягу за принципом "Верх світлий, низ темний" є класичним способом створення контрастного вбрання, в якому верхня частина одягу має світлі відтінки, а нижня — темні.

Цей метод дає змогу створити привабливий контраст, який підкреслює відмінності в колірній гамі. Наприклад, світла блузка або светр у симбіозі з темними джинсами або спідницею створює візуальний інтерес і привертає увагу.

Таке поєднання тонів не тільки створює стильний образ, а й допомагає досягти гармонії в колірній палітрі, підкреслюючи контраст між світлими і темними відтінками. Цей принцип часто використовується в моді, оскільки він ефективно підкреслює форму і структуру одягу, роблячи аутфіт більш виразним і привабливим.

Як не потрібно поєднувати кольори в одязі

Как не нужно сочетать цвета в одежде

Поєднання кольорів в одязі являє собою мистецтво, що вимагає уважного підходу і розуміння основних понять. Помилки в комбінуванні можуть негативно позначитися на загальному враженні від образу.

Один із методів уникнути невдалих комбінацій полягає в тому, щоб уникати занадто яскравих і контрастних комбінацій, які можуть викликати візуальний дисонанс. Натомість рекомендується обирати кольори, які гармоніюють один з одним і підкреслюють стиль та індивідуальність.

В онлайн-магазині ESPRIT представлений широкий асортимент одягу різних відтінків і стилів, надаючи покупцям можливість створювати луки, які виражають їхню унікальність та індивідуальність. Кожне вбрання важливе, і правильний вибір кольорів і поєднань допоможе підкреслити впевненість у собі.

Читайте також
Секрети ідеальних джинсів: як вибрати пару, створену для вас
Секрети ідеальних джинсів: як вибрати пару, створену для вас

Як підібрати джинси, які матимуть бездоганний вигляд і створюватимуть комфорт до самого вечора? У цій статті буде розкрито секрети вибору ідеальних denim, які підкреслять стиль і подарують впевненість у будь-якій ситуації.

Що носити у 2024 році: 10 найгарячіших трендів моди
Що носити у 2024 році: 10 найгарячіших трендів моди

Серед такого розмаїття непросто виділити ТОП-10, але ґрунтуючись на практиці минулих років, цей список було складено. Кожна колекція стає майданчиком для експериментів, і 10 найгарячіших трендів моди цього сезону підкреслюють різноманітність і зухвалість у виборі.

Модні Чоботи 2024 року: трендові образи з чобітьми
Модні Чоботи 2024 року: трендові образи з чобітьми

Модні моделі чобіт рясніють розмаїттям, тож з вибором визначитися складно. У цій статті пропонується огляд на поточні тренди, наголошуючи на цінності поєднання краси і практичності під час вибору нової пари. Ці моделі привертатимуть увагу чоловіків і викликатимуть заздрість у жінок, захоплених прекрасним смаком власниці обновок.