5 трендів, які формують sustainable моду у 2023 році

На що робиться акцент у цьому році? Авжеж, кожен бренд сам обирає основні напрямки розвитку, але є декілька трендів, які поступово входять в ужиток кожної компанії та споживача, які обрала шлях sustainable.

Прозорість ланцюжка постачання

Прозорість кожного етапу виробництва текстильних товарів дуже важлива для споживачів, які віддають перевагу екологічним товарам. А таких стає все більше і більше. Тому виробники текстильних товарів мають надавати більше інформації про виробництво, транспортування та продаж своєї продукції.

Це дасть можливість урегулювати такі моменти:

  • Зменшення забруднення шляхом більш екологічних методів виробництва та використання натуральних тканин. Коли виробники знають, що кожен їх крок можливо прослідкувати, вони не зможуть використовувати незаконні схеми на своїх виробництвах. 

Така тенденція призведе до подорожчання виробництва, але шляхом цього світ швидше прийде до розуміння принципів та переваг повільної моди.

  • Екологічне поводження з перевиробництвом. Однією з найбільших проблем швидкої моди є перевиробництво. Тобто бренди виготовляють набагато більше одягу, ніж купують споживачі. 

Залишок товарів зазвичай викидається чи спалюється, що призводить до ще більшого забруднення навколишнього середовища та потреби у новому виробництві такої ж кількості одягу. 

  • Заборона використання етикеток ECO без документального підтвердження. Це призведе до того, що бренди будуть відповідальніше ставитись до екологічності свого товару.

Прозорість ланцюжка постачання

Дотримання правил циркулярної економіки

Індустрія моди використовує щорічно близько 79 млрд куб прісної води при цьому виробляє 1,2 млрд тонн СО2. Але близько 85% вироблених товарів йде на утилізацію. Приголомшливі цифри, правда?

Циркуляційна економіка стає дедалі популярнішою у всьому світі. Її головний принцип полягає в тому, що майже будь-які відходи мають повторно використовуватись у виробництві нової продукції.

Це дозволить значно скоротити використання прісної води та виробництво СО2.

Діджиталізація процесів у fashion-індустрії

Використання сучасних технологій дозволить значно скоротити вартість ланцюжка постачання, що призведе до зниження собівартості кожної окремої речі.

Також новітні технології допоможуть брендам управляти своїми відходами, боротися з викидами вуглецю та зменшити споживання енергії. І це далеко не все, що можна зробити завдяки впровадженню діджиталізації в індустрію моди.

Натуральні матеріали

Натуральні матеріали нового покоління не просто допоможуть скоротити кількість шкідливих викидів. Такі тканини замінюють матеріали тваринного походження й неекологічну синтетику. Вони також можуть бути наслідком переробки. 

Сучасні матеріали є більш екологічні та кращої якості, що призводить до можливості довшого використання. Саме на це слід зробити акцент у 2023 році.

Натуральні матеріали

Ресайклінг і апсайклінг

Головними принципами сталої моди є продовження життя одягу та аксесуарів. Саме тому слід звернути особливу увагу на ресайклінг та апсайклінг в індустрії моди. 

Ресайклінг  повторне використання товарів після їх переробки. Наприклад, застосування використаних пластикових пляшок для виробництва підошви взуття або ті ж самі екологічні тканини нового покоління з перероблених фруктів.

Про апсайклінг ми вже розповідали у минулій статті. Це нове життя для старих речей, які ви можете переробити й самі вдома.

Кожен з цих трендів покаже свій результат не раніше кінця року. Але ми бачимо, що суспільство стає більш усвідомленим, що приведе надалі до популяризації екологічної моди!

Читайте також
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди
13 універсальних і практичних чоловічих аксесуарів, які не вийдуть з моди

У світі моди існують модні аксесуари для чоловіків, які переживають тимчасові підйоми популярності та залишаються актуальними довгі роки. Відносно невидимі, але максимально значущі, ці речі стали буденним елементом стильних образів і вміло підкреслюють вишуканий смак власників.

Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку
Як зігрітися в холодну погоду: корисні поради як не мерзнути взимку

У цій статті буде кілька корисних порад, які допоможуть підтримувати комфортні умови в будинку.

Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?
Трендові дублянки 2023-2024: яку вибрати для сезону осінь-зима?

Дублянки давно завоювали почесне місце у світі моди, і з настанням сезону осінь-зима 2023-2024 вони знову в центрі уваги.